Achewon Woapalane Chapter – Appalachian Trail District

Chapter Leadership

Chapter Chief:  Owen Dasher
Chapter Adviser:  David Does
Chapter Meeting Time & Location
Unit Election Requests & Information:  [email protected]

Echota Chapter – Phoenix District

Chapter Leadership

Chapter Chief:  Jack Murlin
Chapter Adviser:  Zachery Morris
Chapter Meeting Time & Location
Unit Election Requests & Information:  [email protected]

Etowah Chapter – Hightower Trail District

Chapter Leadership

Chapter Chief:  David Carribean
Chapter Adviser:  Walt Weimar
Chapter Meeting Time & Location
Unit Election Requests & Information: [email protected]aacegwa.org

Kennesaw Chapter – Foothills District

Chapter Leadership

Chapter Chief:  Robert Carlin
Chapter Adviser:  Andrew Budzinski
Chapter Meeting Time & Location: 

Holy Family Catholic Church, 3401 Lower Roswell Rd, Marietta, GA 30068
FIRST Thursday of each month 7:00 PM — Scout Room (Room 204)
www.oakennesaw.com

Unit Election Requests & Information :

Lowanee Nimat Chapter – Northern Ridge District

Chapter Leadership

Chapter Chief:  Sam Glotzbach 
Chapter Adviser: Craig Ficik 
Chapter Meeting Time & Location
Unit Election Requests & Information: [email protected]

Nagatamen Chapter – Yellow River District

Chapter Leadership

Chapter Chief: James Neph
Chapter Adviser: Mac Cranford 
Chapter Meeting Time & Location
Unit Election Requests & Information: [email protected]org

Osten Nokose Chapter – Indian Springs District

Chapter Leadership

Chapter Chief: Josh Gibson 
Chapter Adviser:  Wayne Hicks
Chapter Meeting Time & Location
Unit Election Requests & Information: [email protected]aacegwa.org

Silepl Ilaonëtu Chapter – Silver Comet District & Pickett’s Mill District

Chapter Leadership

Chapter Chief: Jeremiahah Ruff
Chapter Adviser: Clay Milner
Chapter Meeting Time & Location
Unit Election Requests & Information: [email protected]org

Tella Qualla Boundary Chapter – Button Gwinnett District

Chapter Leadership

Chapter Chief:  Joseph D’Anna
Chapter Adviser:  Fred Stemp
Chapter Meeting Time & Location

Duluth First United Methodist Church, 3208 Duluth Highway, Duluth, Ga 30096
Last Sunday of every month 3-5pm
www.tellaquallaboundary.org

Unit Election Requests & Information: [email protected]aacegwa.org

Thennethlofkee Chapter – Soapstone Ridge District

Chapter Leadership

Chapter Chief:  Jonah Kaplan
Chapter Adviser:  Greg Cowan
Chapter Meeting Time & Location
Unit Election Requests & Information: [email protected]aacegwa.org

Wesadicha Chapter – Southwest Atlanta District

Chapter Leadership

Chapter Chief:  Nathan Jackson
Chapter Adviser:  John Crew
Chapter Meeting Time & Location
Unit Election Requests & Information: [email protected]aacegwa.org

Wvhvlv en Hvresse Chapter – Southern Cresent District

Chapter Leadership

Chapter Chief:  DeAndre L. Johnson
Chapter Adviser:  John Smith
Chapter Meeting Time & Location
Unit Election Requests & Information: [email protected]aacegwa.org

Achewon Woapalane Chapter – Appalachian Trail District

Chapter Leadership

Chapter Chief:  Owen Dasher
Chapter Adviser:  David Does
Chapter Meeting Time & Location
Unit Election Requests & Information:  [email protected]

Echota Chapter – Phoenix District

Chapter Leadership

Chapter Chief:  Jack Murlin
Chapter Adviser:  Zachery Morris
Chapter Meeting Time & Location
Unit Election Requests & Information:  [email protected]

Etowah Chapter – Hightower Trail District

Chapter Leadership

Chapter Chief:  David Carribean
Chapter Adviser:  Walt Weimar
Chapter Meeting Time & Location
Unit Election Requests & Information: [email protected]aacegwa.org

Kennesaw Chapter – Foothills District

Chapter Leadership

Chapter Chief:  Robert Carlin
Chapter Adviser:  Andrew Budzinski
Chapter Meeting Time & Location: 

Holy Family Catholic Church, 3401 Lower Roswell Rd, Marietta, GA 30068
FIRST Thursday of each month 7:00 PM — Scout Room (Room 204)
www.oakennesaw.com

Unit Election Requests & Information :

Lowanee Nimat Chapter – Northern Ridge District

Chapter Leadership

Chapter Chief:  Sam Glotzbach 
Chapter Adviser: Craig Ficik 
Chapter Meeting Time & Location
Unit Election Requests & Information: [email protected]

Nagatamen Chapter – Yellow River District

Chapter Leadership

Chapter Chief: James Neph
Chapter Adviser: Mac Cranford 
Chapter Meeting Time & Location
Unit Election Requests & Information: [email protected]org

Osten Nokose Chapter – Indian Springs District

Chapter Leadership

Chapter Chief: Josh Gibson 
Chapter Adviser:  Wayne Hicks
Chapter Meeting Time & Location
Unit Election Requests & Information: [email protected]aacegwa.org

Silepl Ilaonëtu Chapter – Silver Comet District & Pickett’s Mill District

Chapter Leadership

Chapter Chief: Jeremiahah Ruff
Chapter Adviser: Clay Milner
Chapter Meeting Time & Location
Unit Election Requests & Information: [email protected]org

Tella Qualla Boundary Chapter – Button Gwinnett District

Chapter Leadership

Chapter Chief:  Joseph D’Anna
Chapter Adviser:  Fred Stemp
Chapter Meeting Time & Location

Duluth First United Methodist Church, 3208 Duluth Highway, Duluth, Ga 30096
Last Sunday of every month 3-5pm
www.tellaquallaboundary.org

Unit Election Requests & Information: [email protected]aacegwa.org

Thennethlofkee Chapter – Soapstone Ridge District

Chapter Leadership

Chapter Chief:  Jonah Kaplan
Chapter Adviser:  Greg Cowan
Chapter Meeting Time & Location
Unit Election Requests & Information: [email protected]aacegwa.org

Wesadicha Chapter – Southwest Atlanta District

Chapter Leadership

Chapter Chief:  Nathan Jackson
Chapter Adviser:  John Crew
Chapter Meeting Time & Location
Unit Election Requests & Information: [email protected]aacegwa.org

Wvhvlv en Hvresse Chapter – Southern Cresent District

Chapter Leadership

Chapter Chief:  DeAndre L. Johnson
Chapter Adviser:  John Smith
Chapter Meeting Time & Location
Unit Election Requests & Information: [email protected]aacegwa.org